Szkółka

Gospodarstwo Rolne
Szkółka Roślin Ozdobnych
Katarzyna i Tomasz Mazurczak

Historia naszej szkółki nie jest długa. Powstała ona w 1999r. Pierwsze nasadzenia roślinne w naszym gospodarstwie nie zostały zrobione z myślą o założeniu szkółki roślin, ale były to rośliny do wykorzystania w nasadzeniach robionych przez firmę Katarzyny. Wraz ze zwiększaniem powierzchni nasadzeń otworzyliśmy punkt sprzedaży roślin znajdujący się w miejscowości Wygoda w powiecie karczewskim.

Obecnie produkcja roślin odbywa się na areale 7 hektarów w trzech lokalizacjach: w powiecie radziejowskim, sokołowskim oraz w miejscowości Wygoda pow. otwocki, gdzie prowadzona jest sprzedaż detaliczna i hurtowa roślin oraz sklep ogrodniczy oferujący artykuły i sprzęt dla ogrodników i działkowców. Ekspozycja roślin zajmuje ok. 0,5 ha, a sklep 150m2 i jest w ciągłej rozbudowie. Z myślą o naszych klientach wciąż powiększamy asortyment sklepu.

W ofercie szkółki znajdują się drzewa i krzewy iglaste, liściaste, owocowe, a także byliny. Oferujemy rośliny produkowane w kontenerach i z gruntu (w balotach i z gołym korzeniem). W trosce o najwyższą jakość produkcję roślinną prowadzimy pod nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Współpracujemy też z renomowanymi producentami młodego materiału szkółkarskiego i siewnego.

Punkt sprzedaży roślin oraz sklep czynny jest od 15 marca do 31 października

Poniedziałek – czwartek  8-18
Piątek                               8-19
Sobota                              8-17
W okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca również w niedzielę w godzinach 9-16

Szkółka roślin oraz sklep ogrodniczy znajdują się w miejscowości Wygoda, bezpośrednio przy trasie nr 801 Warszawa-Puławy (przedłużenie Wału Miedzeszyńskiego), 2 km za Karczewem w powiecie otwockim.

Kontakt:
Punkt Sprzedaży Roślin 
Wygoda , 05-480 Karczew
Tel. 512 901 706
e-mail: roslinywygoda@gmail.com

Właściciel:
Tomasz Mazurczak
tel. 502 659 140
e-mail: tommazurczak@wp.pl

Kontakt e-mail do szkółki

Adres szkółki

Punkt Sprzedaży Roślin
Wygoda , 05-480 Karczew
Tel. 512 901 706

Właściciel
Tomasz Mazurczak
tel. 502 659 140
e-mail.tommazurczak@wp.pl